Koľko stojí život?

05.09.2014 00:00

• Priemerná poistná suma v životnom poistení je 11 349 eur 

• Životné poistenie má v Allianz – SP uzavretých viac ako milión ľudí 

• Rizikové životné poistenie uhradí dlžné sumy pri úveroch

 

O dôležitosti životného poistenia sa presvedčilo už mnoho Slovákov. 

V Allianz – Slovenskej poisťovni má životné poistenie uzatvorené 1 043 334 ľudí. 

 

Okrem toho, že životné poistenie je spoľahlivá forma finančnej investície, uľahčí neočakávané situácie poistenému aj jeho najbližším. 

 

Slováci si v rámci rizík pri životnom poistení najčastejšie uzatvárajú úrazové poistenie.

 

Každým rokom je život cennejší

 

Väčšina klientov si dojednáva riziká ako denné odškodné počas nevyhnutného liečenia následkom úrazu, trvalé následky po úraze, uzatvárajú si aj poistenie kritických chorôb a rizikové životné poistenie.

 

Poistná suma v životnom poistení v posledných rokoch neustále rastie. Je to suma, ktorú dostane rodina, pozostalí alebo iná oprávnená osoba v prípade úmrtia poisteného. Kým v roku 2004 bola poistná suma na úrovni 3 385 eur, v roku 2009 stúpla na 6 910 eur. 

 

A stúpa naďalej, za prvý polrok tohto roka je priemerná poistná suma pri životnom poistení už 11 349 eur.

 

Doposiaľ najvyššia evidovaná poistná suma v Allianz – SP v rámci životného poistenia je 896 236 eur, v zmluve z roku 2000. 

Okrem nej sa však maximálne poistné sumy pohybujú v priemere okolo 250-tisíc eur.

 

Ako pomôže?

 

Životné poistenie môže pomôcť pri následkoch úrazu alebo choroby, vypláca denné odškodné pri pobyte v nemocnici alebo v nezamestnanosti, podnikateľom uhradí ušlý zisk, preplatí konzultácie s lekármi v zahraničí, tiež liečbu v zahraničných zdravotníckych zariadeniach a zabezpečí aj nonstop pomoc asistenčnej služby.

 

Pokryje aj úvery

 

Rizikové životné poistenie kryje riziko akejkoľvek straty života. V tomto prípade poisťovňa oprávnenej osobe vyplatí dohodnutú sumu. 

Toto poistenie je vhodné najmä pre živiteľov rodiny, na ktorých stojí rodinný rozpočet, ale aj pre tých, ktorí sú zaťažení hypotékami či úvermi. 

 

Poistná suma dokonca môže postupne klesať tak, ako je splácaný úver. Vždy by mala byť nastavená tak, aby pomohla predísť zlej finančnej situácii v rodine.

 

Na rizikové životné poistenie ponúka Allianz – Slovenská poisťovňa aktuálne zľavu 30 percent.

Výhoda platí pre všetkých, ktorí si uzatvoria rizikové životné poistenie do 31. 10. 2014.

 

Viac na : https://www.facebook.com/notes/allianz-slovenska-poistovna-a-s/ko%C4%BEko-stoj%C3%AD-%C5%BEivot/705281569542687